Esnafın yanında olmak için yola çıkan S.S.Bozok Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 1'inci Olağan Genel Kurulu'nu yaparak esnafa hizmet etme yolunda ilk adımını atmış oldu.

Cumartesi günü Yozgat Belediyesi nikah salonunda yapılan gelen kurula Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan'da katılırken, toplantıda kooperatifin yıllık tahmini bütçesi, yıllık yapılacak işler Yönetim kurulu üyeleri ve Denetim kurulu üyeleri seçildi. Yönetim Kurulu Başkanlığına Yozgat'ın genç esnaflarından Global Bilgisayar sahibi Şenol Ayaroğlu getirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayaroğlu, teşekkür konuşmasında kooperatifin kuruluş sürecinin her evresini elden takip ederek 26 günlük kısa bir sürede tamamlayarak Türkiye'de bir ilki başardıklarını anlattıktan sonra TESKOMB Genel Başkanı ve aynı zamanda hemşerimiz olan Abdulkadir Akgül'e ve Yozgat esnafına vermiş olduğu sonsuz güven ve destekten dolayı teşekkür etti. 

Ayaroğlu, Yozgat esnafı için yeni bir heyecan ve yeni bir umut olarak kurulan s.s.Bozok Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin Yozgat için yeni başlangıçlara vesile olacağını belirterek, “Kooperatifimiz her zaman Yozgat'ın yanında olacaktır. Şimdiden herkese hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Ayaroğlu, Medrese Mahallesi Çubukçu Çıkmazı Doktorlar Apt no: 1 kat : 1 adresinde hizmet vereceklerini de sözlerine ekledi.