Misli.com, 3.Lig, ikinci grupta mücadele eden temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK'nın Teknik Direktörü Memduh Fidan, antreman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktör Memduh Fidan yeni bir takım kadrosu oluşturduklarını ve bu kadronun bir uyum sürecini olduğunu söyleyerek bunun için zamana ihtiyaçları olduğunu ama bu zamanı en kısa süreye indirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Yozgatspor'u ligde bırakıp ondan sonraki hedefler doğrultusunda yoluna devam etmek istediklerini belirten Fidan, "2. yarıya başladığımızda çok büyük bir kadro eksikliğimiz vardı. Onları telafi yoluna gittik. Bünyemize bize yakışan yetenekli oyuncular dahil etmeye çalıştık. Hala son gün olmasına rağmen 1, 2 oyuncu arayışı içerisindeyiz. İnşallah 1 tanesini de aramıza katıp bütün kadro olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. 2. yarının ilk maçına gelirsek, aslında oyun olarak baktığımızda rakipten daha üstün, etkili ve baskılı bir oyun oynadık. Fakat bireysel hatalar sonuca etki etti. Tabi yeni bir takım olmamızdan dolayı bir uyum sürecimiz olacak ve bu uyum süreci biraz zaman alacak gibi gözüküyor ama yaptığımız çalışmalar ve toplantılar olsun biz bu uyum sürecini en kısa zamana indirmek istiyoruz. Çünkü çok kısa bir hazırlık dönemi geçirmek zorunda kaldık. Bu uyum sürecinden sonra zaten yetenekli arkadaşlara sahibiz ve bunlarla ilgili en kısa zamanda toparlanıp Yozgat şehrine, Yozgatspor'a yakışır bir takım yapmak istiyoruz. Her şeyden evvel takımımızı ligde bırakıp ondan sonraki hedefler doğrultusunda yolumuza devam etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Şuan ki kadronun istedikleri oyuncular üzerine kurulduğunu ve mevcut kadro ile en iyi sonuçları almak istediklerini dile getiren Fidan, "Zamanımız o kadar azdı ki bu esnada olabildiğince elimizdeki kadroyu derin veya alternatfli kurmaya çalıştık. Ama tabi istediğimiz oyuncularla bazen parasal anlamda bazen de kulüpleri bırakmadıkları için anlaşamadık. Tabi ikinci alternatifler üzerine hareket ettik. Ama şuandaki kadromuz istediğimiz oyunculardan kuruludur. Bu kadro ile de inşallah en iyi sonuçları alıp Yozgatspor'u ligde bırakıp önümüzdeki senelerle ilgili plan proje yapmak istiyoruz" dedi.

Yomraspor ile oynayacakları maç ile ilgili konuşan Fidan,"Kaptan Ziya'nın ufak bir ağrısı vardı. O da bu hafta itibari ile antrenmanlara başladı. Onun dışında bir eksiğimiz gözükmüyor. Bir de Kaptan Semih'in eşinin bebek beklemesinden dolayı şu anda aramızda yok. Bunların dışında moralli ve istekli bir şekilde puan kazanmak amacıyla Yomra'ya gideceğiz ve oradan puanla birlikte döneceğimizi son derece net bir şekilde söyleyebilirim" diye konuştu.