Türk futbolunun Süper Lig’den sonra en çekişmeli maçlarının yaşandığı TFF Birinci Lig takımların futbol çorapları, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir çorap fabrikası tarafından üretiliyor.

2004 yılında 20 bin metre kare alan üzerinde faaliyete başlayan firma 200 kişinin üzerinde istihdam sağlıyor.  Çorap üretimi yapılan fabrikada kendi markasının dışında dünyaca tanınmış markalar için de üretim yapılıyor.

Fabrika müdürü Eyüp Çam dünyaca ünlü markalara çorap yaptıklarını söyleyerek “Türkiye birinci liginde faaliyet gösteren futbol takımlarına, futbol çorapları yapıyoruz. Bu konuda da çok başarılı olduğumuza inanıyoruz. Diyebiliriz ki TFF Birinci Lig’in bütün çorapları Yozgat’tan gidiyor” şeklinde konuştu.

Yıllık 36 Milyon Çift Çorap
Avrupa’da yaşayan insanların yüzde 80’inin ayağındaki çorabın Yozgat’ta dikildiğini ifade eden Çam, “2004 yılında açılan firmamız Yozgat’ta faaliyetlerine davam ediyor. Yaklaşık 13 yılı bitirip 14 yıla girmekteyiz. Firmamızdan dünyanın hemen hemen her tarafına özellikle Avrupa’ya çorap ihracatı yapıyoruz. Yıllık 36 milyon çift çorap yapıyoruz ve bunun Yüzde 95’i Avrupa’ya ihraç ediliyor. 200 çalışanımızla her zamana daha ileriye daha kaliteli üretimle yükselişle devam etmek istiyoruz” dedi.