Geçmişin İzinden Yozgat'a Geldiler

Nevşehir'i görmeye gelen turist aile Yozgat'ta atalarının yaşadığı yerleri görmek için geldi.
Yayınlanma tarihi: 09 Haziran 2016, Perşembe günü, saat: 09:50

Nevşehir'i görmeye gelen ABD vatandaşı iki Ermeni Yozgat'ta atalarının yaşadığı yerleri gezdiler, anılarını yad ettiler. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Rehber Özay Onur, "Rehberliğini yaptığım bay ve bayan Egramen, Ürgüp'ün Yozgat'a bu kadar yakın olduğunu öğrendikten sonra buraya gelerek atalarının yaşadığı yerleri, evi görmek istediler. Biz de buraya gelerek bölgede araştırma yaptık. Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu bizlere bu konuda yardımcı oldu" diye konuştu. 

Onur, Jeanette Egramen'in anneannesinin Yozgat'ta yaşadığını ve kendilerinin ise atalarının yaşadığı yerleri görmek için buraya geldiklerini söyledi. 

Jeanette Egramen ise Ürgüp'e geldikleri sırada Yozgat'ı görmek istediklerini belirterek, "Yozgat'ta 1916-1917 yılları sırasında göç eden atalarımın evlerini bulmak için geldik. Elimde yalnızca 1970'li yıllardan kalma bir fotoğraf var. Bu fotoğraf ile sokak sokak gezerek bu bölgede yaşadıkları evi bulmaya çalıştık" ifadelerini kullandı. 

Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu ise, "Konuklarımızı ellerinde fotoğrafla görünce yardımcı olmak istedik. Hem ailelerinin yaşadığı yerleri bulmaya çalıştık hem de diğer tarihi konaklarımızı gezdirdik. Yozgat'a hayran kaldılar. ayrıca Türk misafirperverliğini de gördüler ve bu duruma çok şaşırdılar" şeklinde konuştu. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki