3/A sınıfı öğrencileri tarafından köy hikayelerinin konu aldığı kitap, İş Adamı Hüseyin Demir'in desteği ve okul öğretmenlerinin rehberliğinde yayımlandı.

Unutulan köy yaşantılarından hikayeleri yansıtan bu kitapta camız yoğurdundan, bazlamanın, çöreğin, buğdayın, baklanın, tarlanın ve toprağın öyküsünü minik öğrencilerimizin bakış açısıyla bulabilirsiniz.

Yazarlığa ilk adımını attıkları bugünde sevincini İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ile paylaşmak ve yazdıkları kitabı hediye etmek istediler. Öğrencileri makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, genç yazarla ile uzun uzun sohbet etti.

Öğrencilerin böylesine güzel ve anlamlı girişiminden memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Sevgili öğrenciler ziyaretiniz beni gerçekten fazlasıyla mutlu etti. Okumanın yanında yazabilmenin de önemini ortaya koymuş olduğunuz bu muhteşem kitapla arkadaşlarınıza ve çevrenize çok büyük bir örnek oldunuz. Aynı zamanda kültürünüzü yaşattığınız ölümsüz bir esere imza atmış oldunuz.

Sevgili çocuklar yazmanın insan yaşantısına çok büyük faydaları vardır. Kişiler yazarak kendini duygu ve düşüncelerini toplum içinde daha iyi ifade eder. Yazmak aynı zamanda insanı stresten uzaklaştırır, hastaların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Demem o ki sevgili öğrenciler yazmanın faydaları saymakla bitmez.

Ben hepinize teşekkür ediyorum ve en kısa zamanda iadeyi ziyarette bulunup okulunuza geleceğim. Sizden küçük bir ricam var ne olursa olsun asla yazmaktan vazgeçmeyin" dedi.
 
Öğrencilere vedalaşan il Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, küçük yazarlara günün anısına saat hediye etti.