Gençler ATA'sını Çoşkuyla Andı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Yozgat’ta da coşkuyla kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 19 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 13:22

Terminal bölgesinden, "Gençlik Yürüyüşü" ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Cumhuriyet Meydanında, Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Anıtına çelenkleri sundu. Daha sonra Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasını takiben Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Cengizhan Sarıkaya ve Büşra Şendoğan’ın  19 Mayıs adlı şiiri okunmasının ardından "Gençlerden Ecdada Mektup" projesi kapsamında Çanakkale Şehitlerine Mektup yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
Coşkuyla devam eden geçlik bayramında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde judo, taekwondo ve karate eğitimi alan gençler antrenörleri eşliğinde gösteri yaptı. Program, Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi dört yöreye ait yirmi dört oyundan oluşan potpuri gösterisiyle son buldu. Bayram kutlamalarının coşkusu aynı gün Kent Park’ta yapılacak olan, müzik şöleni ile zirveye çıkacak.

 

Etiketler: 19 mayıs   atatürk   anma   gençlik   spor   bayram  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki