28 Mart- 04 Nisan 2016 tarihleri arasında Sorgun’da uygulanan ve AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Gençler Kariyer ve İstihdamı Konuşuyor" isimli proje kapsamında 12 ülkeden yaklaşık 50 katılımcının yer aldığı grup Bozok Üniversitesini ziyaret etti.

Bozok Üniversitesi, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nde görev yapan Uzm. Serhat Bolat, Uzm. Feyzi Pekgöz ve Bilg. İşl. Ayşe Nesil Demir tarafından karşılanan gruba Bozok Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi Nohutlu Salonu’nda Uzm. Serhat Bolat tarafından İngilizce olarak üniversitenin tarihçesi, akademik birimleri ve sosyal olanakları anlatıldı. 

Programın devamında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mahmut Akın öğrencilere girişimcilik, kariyer planlaması, mesleki rehberlik ve iş kurma stratejileri hakkında bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı. Bu etkinlik kapsamında Üniversite de öğrenim gören Uluslararası öğrenciler de Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerle bir araya gelerek girişimcilik ve istihdam konularında fikir alışverişinde bulundular.