Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde gerçekleştirilen 'Gençler Sabah Namazında Buluşuyor' programı kapsamında, Yozgat Gençlik Merkezine üye olan yaklaşık 60 bayan, sabah namazında Çapanoğlu Büyük Cami'de buluştu.

Sabah namazında gençlere Yozgat İl Müftüsü Süleyman Eroğlu, Yozgat Gençlik Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz ve çok sayıda cami cemaati eşlik etti. Sabah namazının ardından gençlere kahvaltı ikramında bulunuldu. Kahvaltının ardından ise öğrenciler birlikte dua etti.

Proje kapsamında açıklamalarda bulunan Yozgat Gençlik Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, "2 Eylül'de başlayan 'Gençler Sabah Namazında Buluşuyor' projesi çerçevesinde bugün Çapanoğlu Büyük Cami'mizde gençlerimizi bir araya getirdik. Bu etkinlik Türkiye genelinde de aynı şekilde icra edildi. Türkiye'de bulunan 100'ün üzerinde Gençlik Merkezi aracılığıyla bütün gençlerimiz bugün sabah namazında cami de buluştular. Buluşma sonrası da gençlerimizle kahvaltıda sohbet ettik. Gençlerimizle daha çok bir araya gelip milli ve manevi değerlerimizi onlara aktarmak istedik. Bu vesile ile tüm gençlerimizi Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi'mizin sportif ve gençlik faaliyetlerine bekliyoruz. Ülkemiz bu günlerde zor dönemlerden geçiyor. Bu zor günleri gençlerimizle el ele verip inşallah daha güzel günlere ulaşmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.