Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşü Yozgat’ta gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güeşer,İl Müftüsü Salih Sezik, Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Şube müdürleri, KYK Yurtlarında kalan öğrenciler ve sporcular katıldı.

Çapanoğlu Büyük Camiinde kılınan sabah namazının ardından program cami çıkışında katılımcılara çorba ikramı ile başladı

Daha sonra yaklaşık 1000 katılımcı ile birlikte 102 metre Türk Bayrağı açılarak Yozgat Şehitliğine tekbirlerle yüründü.

Şehitliğe gelen gençler, okunanı Kur’an-ı Kerim’i dinleyerek, dua etti.Gençlik ve Spor Bakanlığının 2 yıldır 81 ilde Çanakkale Vefa yürüyüşünü düzenlediğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, “Yozgat’ta sabah namazından itibaren programımızı düzenledik.

Çanakkale’yi kısa sürede anlatmak çok zor bir olay. Her Türk genci Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerekir. Birçoğumuzun 57. Alayı okuyup duygulanmaması mümkün değil. Yaş ortalamaları 24 olan 628 kişi 25 bin kişiye karşı mücadele ediyor. Bu mücadelenin sonunda da hiçbir ferdi sağ kalmamıştır ve başarıları bütün tarihimize yansımıştır. Bu vesile ile 57. Alay Vefa Yürüyüşüne katılan halkımıza, öğrencilerimize ve sporcularımıza teşekkür diyoruz.” dedi.