Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Ali Gün görevinden istifa etmesiyle boşalan koltuğa Hulusi Üzüm Aday oldu.

Hulusi Üzüm bugün yaptığı basın açıklaması ile göreve talip olduğunu ifade ederek, "Ak Parti teşkilatlarında görevli veya gönüllü olarak her zaman hizmet etmekten onur ve şeref duyduğum partimizin bugün Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanlığına adaylık başvurumu gerçekleştirdiğimi kamuoyuna bildiririm" dedi.

Kutlu yürüyüşe devam etmek için göreve talip olduğunu vurgulayan Hulusi Üzüm, "Yeni Türkiye yolunda görevlerimize kaldığımız yerden, daha güçlü, daha heyecanlı ve daha dinamik bir şekilde, devam etmek için aday oldum" şeklinde konuştu.

Hulusi Üzüm Kimdir?
Bozok Üniversitesi'nin en etkin kulüplerinden 'Gençlik Kulübü'nün 2012 yılında kurucu başkanlığını gerçekleştiren Hulusi Üzüm, halen başkanlık görevine devam etmekte. Hulusi Üzüm aynı zamanda, TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyeliğinde bulunurken, 2015 yılında kurulan Yozgat Belediyesi Gençlik Meclisi başkanlığına seçildi ve bu halen görevi de yürütmekte. Yaklaşık olarak 1 yıla yakın zamandır Türkiye Gençlik Vakfı Yozgat Yükseköğrenim koordinatörlüğü görevini yürütmekte olan Hulusi Üzüm, STK'lar ve Ak Parti içinde çeşitli görevler alırken, gençler için hazırlanan ulusal ve yerel projelerde de görev aldı.