Gevher Nesibe MTAL 21 öğrenci ve 3 refakatçi öğretmenle yurtdışında gerçekleştirdiği 3 grup staj faaliyetlerini tamamlayarak yurda döndü.

Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Uzm.Öğrt.Osman Kılınçarslan öğrencilerin yaptığı proje gezi ile ilgili olarak şunları kaydetti: "Öğrencilerimiz, 2017 Yılı Teklif Çağrısı döneminde Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Ulusal Ajans tarafından finanse edilen 2017 - 1 - TR01  - KA102 - 039584 numaralı “Evde Hasta Bakım Hizmetlerinde AB Uygulamaları” projemizin 1. 2. Ve 3. Hareketlilik dönemlerini tamamlayarak yurda döndüler.

Öğrencilerimiz bu proje ile ülkemizde bulunan sağlık kurum ve kuruluşlarında görmüş oldukları Beceri Eğitiminde olduğu gibi, hastanın özelliklerini tanıyabilen, günlük bakımını yapabilen, fizyoterapi ve meşguliyet terapisi yapabilen, hasta odası düzenleyebilen, yatak içi ve dışı egzersizler yaptırabilen, hastayı rahatlatabilen, hastayı yataktan kaldırabilen, hastaya ilaç verebilen, özel hastalıklarda bakım yapabilen, ilk yardım uygulayabilen evde hasta bakım elemanı olduklarının daha iyi  farkına varmışlardır. Ayrıca hastanın tıbbi gereklilik olmadıkça hijyen şartlarına uymak kaydıyla rahat edebileceği alanın evi olduğunun önemini kavramışlardır.  Böylece ülkemizde bu konuda yapılan çalışmaların AB ülkelerinden geride olmadığını görmüşlerdir. Bu da öğrencilerimizin özgüvenlerinin artmasına neden olmuştur."