Gönül Soframızda buluşalım sloganıyla yola çıkan Yozgat Belediyesinin bu seferki durağı Divanlıoğlu Mahallesi oldu. Toplu iftar yemeğine Vali Kemal Yurtnaç’ta katıldı.
 
Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur ve Divanlıoğlu mahallesi sakinleri katıldı.
 
Yozgat’a geldiği ilk günden itibaren halkla iç içe olan Vali Yurtnaç bugünde Divanlıoğlu mahalle sakinleriyle iftar yemeğinde buluştu. Vatandaşlarla sohbet eden Vali Yurtnaç birlik beraberlik mesajı verdi. “Halkın arasında olmak bizlere zenginlik katar” diyen Yurtnaç, “Divanlıoğlu mahallesinde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. 10 gündür Yozgat’tayım. İnşallah bundan sonra hep birlikte çalışacağız. İnanıyorum ki bundan sonra hep birlikte Yozgat’ın geleceği için bir ve beraber olacağız. Kapımız her zaman sizlere açık olacak. Sizlerle sevineceğiz, sizlerle üzüleceğiz” dedi.
 
Eğitime verdikleri öneme değinen Yurtnaç, “Burada gençlerimizde var, çocuklarımızda var. Hedeflerimizden en önemlisi Yozgat’ta eğitim kalitesini artırmak olacak. O nedenle çocuklarımıza sahip çıkacağız. Belediyemizde, vilayetimizle hep birlikte bir ve bütün olarak sizlere hizmet etmenin gururunu yaşayacağız” şeklinde konuştu. 

Belediye Başkanı Kazım Arslan ise, Ramazan ayı boyunca mahallelerde iftar sofrası kuracaklarını kaydetti.

Zengin fakir ayrımı yapmaksızın, toplumun tüm kesimlerinin aynı masada, yan yana oturarak, beraber iftar açtıklarını dile getiren Arslan, "Bu sofra gönül sofrası, insanımızın gönlüne giden sofra. Her kesimden insanımızın olması temennimiz." şeklinde konuştu.