2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı okul sporları güreş dalında Bozok Ortaokulu öğrencileri il birincisi olarak Kırşehir´de 24-28 Mart tarihleri arasında yapılan bölge müsabakalarına katıldı. Müsabakalar sonucunda 7 öğrenci derece elde etti ve Kayseri'de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil etmeye hak kazandılar.

Derece elde eden öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, makamında kabul ederek, tebrik edip ödüllendirdi. Öğrenciler ile gurur duyduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğrencileri tek tek tebrik ettikten sonra "Sevgili öğrenciler öncelikle hepiniz şampiyon olmanızın yanında spor dalıyla da uğraştınız için kutluyorum. Biliyorsunuz ki spor insan yaşamı için hayatın vazgeçilmez bir öğesi olduğu gibi aktif, üretken ve kaliteli bir yaşam sağlar.  

Asla ama asla umudunuzu yitirmeyin azminiz her zaman  yüksek seviyelerde olsun. Eğer azim ve başarı örneği istiyorsanız uzakta aramanıza gerek yok hepinizin bildiği Yozgatlı Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp’i örnek alabilirsiniz. Biz istiyoruz ki Yozgat’tan nice Rıza Kayaalp'ler çıksın. Bu konuda da çok ümitliyiz çünkü sizin gibi azimli ve başarılı gençlere çok güveniyoruz.

Şampiyon olmak çok güzel bir duygudur ve bu duyguyu katlayıp daha başarılı olmanızı temenni ediyorum. İlimizi temsil etmek için bölge şampiyonasına gittiğinizde de aynı başarıları bekliyor ilimizi başarıyla temsil edeceğinize inanıyorum.Bundan sonraki müsabakalarınızda başarılar diliyorum." dedi.