Güvenli Okul, Güvenli Eğitim

Güvenli Okul Merkezinde oluşturulan atölyelerde resim, bilgisayar, ebru, bağlama, keman, fotoğrafçılık, gitar ve satranç kursları düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 07 Haziran 2016, Salı günü, saat: 15:45

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Okul Merkezi ile Güvenli Eğitim Projesi kapsamında, Güvenli Okul Merkezinde oluşturulan atölyelerde resim, bilgisayar, ebru, bağlama, keman, fotoğrafçılık, gitar ve satranç kursları düzenlendi.

Düzenlenen kurslar vasıtasıyla 142 öğrencinin eğitim alması sağlanırken, ayrıca proje kapsamında düzenlenen diğer eğitim, kültür, bilgilendirme ve sosyal faaliyetlerden projenin hedef sayısı olan 6200 kişiye büyük ölçüde ulaşıldı.

Proje kapsamında düzenlenen faaliyetlerin 3 yıl boyunca sürdürülmesi planlandığını belirten Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, "Proje ile çocuk ve gençlere yönelik bu çalışma merkezinde çocuklarımızı her türlü suç konusundan uzak tutmayı, eğitimde fırsat eşitliğine olanak sağlamayı, çocukların sokakta kötü arkadaşlar edinmesi yerine İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Polis abi ve Polis ablalar edindirerek onlara rehberlik etmeyi, bu proje ile benzeri projelere örnek olmayı amaçlamaktayız." dedi.

Etiketler: güvenli okul   saim akpınar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki