Hastalara Diş Macunu ve Diş Fırçası Dağıtıldı

Yozgat ve Sorgun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle hastalara diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.
Yayınlanma tarihi: 23 Kasım 2015, Pazartesi günü, saat: 12:04

Yozgat ve Sorgun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 16-22 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle hastalara diş fırçası ve diş macunu dağıtılarak Diş Hekimi Burak Sarıkaya ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Babür Cevheroğlu yaptığı açıklamada; “İnsan sağlığının en önemli unsurlarından biri olan Ağız ve Diş Sağlığı günümüzde teknolojik açıdan gelişmiş cihaz ve ekipmanlarla ve Diş hekimlerimizin uluslararası standartlar üzerindeki bilgi, donanım ve becerileriyle gerek koruyucu, gerek tedavi edici yönde hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Sağlık ilk ağızda başlar felsefesi ile toplumda küçük yaştan itibaren diş sağlığı eğitiminin kazandırılması ebeveynlere, öğretmenlerimize ve biz diş hekimlerine düşen görevlerdir. Bu amaçla okullarda diş sağlığı taramalarına Sağlık Bakanlığımız büyük önem vermekte, küçük yaşta kazandırılan diş fırçalama alışkanlığı, ağız sağlığını önemsemeleriyle ileriki dönemlerde oluşabilecek diş kayıplarının önüne geçilebilecektir” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise, Türkiye'de ağız-diş sağlığı hizmetini 7 bin 897 sağlık Bakanlığı, 3 bin 445 diş hekimliği fakülteleri, 15 bin 412’si özelde olmak üzere 26 bin 754 diş hekimi tarafından sunulmakta olduğunu belirterek şunları kaydetti, "Ülkemizde 16-22 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimleri Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi hususunda büyük bir özveri ile çalışan tüm diş hekimi meslektaşlarımızın 22 Kasım Diş hekimleri gününü kutlar saygılar sunarım."

Etiketler: ismail kurca   burak sarıkaya   diş   sağlık  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki