Hayali, Hayatı Oldu

Dershaneye ve kursa gitmeden, LYS’de Yozgat birincisi aynı zamanda Türkiye 26’ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşen Şule Göçmen, Başkan Şimşek'i ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 17 Ağustos 2016, Çarşamba günü, saat: 09:36

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret eden 18 yaşındaki Şule Göçmen, dershaneye ve kursa gitmeden, LYS’de Yozgat birincisi aynı zamanda Türkiye 26’ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşti.

Doğmadan 2 ay önce babasını kaybeden, daha sonra da annesinin başka biriyle evlenmesi sonucu yalnız kalan Göçmen’e, anneannesi sahip çıktı. Okul hayatına Feyzullah Bektaş ilköğretim okulunda başlayan Göçmen, mezun olduktan sonra, Erdoğan Akdağ Fen lisesini kazandı. 4 yıllık lise öğretiminin ardından bu okulu birincilikle bitiren Göçmen, bu yıl girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı’ndan (LYS) aldığı 534 puanla Türkiye 26’ncısı olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti. 

Galatasaray Üniversitesi’ni kazanmayı hayal bile edemediğini, hayalindeki üniversitenin Ankara Hukuk Fakültesi olduğunu ifade eden Göçmen, “Erdoğan Akdağ Fen Lisesi’ndeki ilk dersimizde hocamız bizleri kaldırarak, hayalimizdeki üniversiteleri sormuştu. Beni de kaldırıp sorduğunda ‘Ben bu okula okul birincisi olmaya geldim. Birinci olup en iyi üniversitelerden birine yerleşmeyi düşünüyorum. Hayalimdeki Üniversite ise Ankara Hukuk Fakültesi’ demiştim. Herkes bana gülmüştü. Ben o kadar çok çalışmışım ki, önce Fen lisesini birincilikle bitirdim, sonrada Allah bana hayalimde olmayanı, hayatımda yaşamayı nasip etti, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Şu an mutluluğumu anlatamam” dedi. 

Okul hayatı boyunca büyük bir ekonomik sıkıntı çektiğini dile getiren Göçmen, “İstanbul’da Galatasaray Üniversitesi’nde okumak da ekonomik sıkıntılarımı daha da artıracaktır. İstanbul çok büyük bir şehir. Beni bekleyen sorunları çok iyi biliyorum. Barınma sorunu, okul giderleri, kendi masraflarımı halledebilmek için çözümler arayacağım” diye konuştu.

Başarısından dolayı kendisini tebrik eden Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek” Şule kızımıza elimizden gelen tüm desteği vereceğiz kendisi bizi gururlandırıp böyle bir başarıya imza attı bizde taşın altına elimizi koyup kızımızı sıkıntıda bırakmayacağız, artık sadece okulunu ve derslerini düşünmesini istiyorum, kendi ayakları üzerinde duran, özgüveni yüksek eğitimli bir neslin yetiştiğini görmek beni çok mutlu ediyor eğitime destek olmak evlatlarımızın arkasında durmak bizim en asli görevimiz ve bunun bilincinde olan bir toplumuz ve şule kızımızı maddi manevi yalnız bırakmayacağız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki