TKDK İl Koordinatörü Selim Türker, Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, İlçe Tarım Müdürü Şehabettin Murat, AKP İlçe Başkanı Mehmet Akkan, Belediye Meclis Üyeleri ve Hayvan Üreticileriyle birlikte, hayvancılık üzerine toplantı düzenledi.

Sadece Çekerek bölgesinde 30 binin üzerinde büyükbaş, 15 binin üzerinde küçükbaş hayvan bulunduğunu belirten Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, et, süt, yoğurt, karkas et ve kurbanlık gibi tonlarca hayvansal üretim gerçekleştiğini ve tüm bu üretiminin ekonomiye kazandırılması için belediye olarak elllerinden gelen çabayı göstermek zorunda olduklarını söyledi.

İlçede hayvancılığı ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan Başkan Çakır; "Üreticinin Kapasitelerini artırabilmesi için de her türlü teknik desteği de veriyoruz.

Kalkınma yerelde başlar ilkesiyle hayvan üreticilerimiz için oluşturduğumuz organize hayvancılık bölgesinde Üretim yapmak isteyen vatandaşlarımıza TKDK, IPARD gibi kurumlardan yapacakları projeler için danışmanlık teknik desteği veriyor, ilçemizde daha çok hayvancılık üretimine teşvik edip, hedeflediğimiz tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi hamlesinde daha çok yol almak için gayret ediyoruz" dedi.