CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Yozgat’ta iftar yemeği verdi. Verilen iftar yemeğine Yozgatlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Alkış ve tezahüratlar arasında iftar çadırına gelen Hazinedar, masalarda oturan ve ezan okunmasını bekleyen kadın, erkek vatandaşlarla tek tek yakından ilgilendi.

İftarın ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar Halk TV canlı yayınına konuk oldu. Vatandaşların birçoğuyla tokalaşan ve sohbet eden Hazinedar, Fatma Başer isimli vatandaşında umre isteğini geri çevirmedi.

İftar yemeğinden önce Yozgatlı vatandaşlara bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Beşiktaş'tan Anadolu'nun her yerine sevgi ve hizmet köprüsü kurmaya çalıştıklarını belirterek, "Beşiktaş'tan Anadolu'nun her yerine sevgi ve hizmet köprüsü kurmaya çalışıyoruz. Kendi değerlerimizi anlatmak için bunlar birer vesile. Şüphesiz bunlar milli, manevi ve çağdaş değerler. Bize her yer Beşiktaş. Beşiktaş'ın yaşam kalitesi, Beşiktaş'ın zenginliği sadece İstanbul'da değil, Yozgat’ta da olsun istiyoruz. Bu değerleri büyütme el tutmadan geçiyor. El tutmanın ifadesi, ritüeli bu iftar sofralardır” ifadelerini kullandı.

Hazinedar, “CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar'a çok teşekkür ederim. Bu sofraları evlatlarıyla dolduran, bizlerle birlikte Beşiktaş iftar sofralarına gelen Yozgatlı kardeşlerime çok teşekkür ederim. Biz bu sevgiyi, Yozgat’tan büyütmek zorundayız. Türkiye'nin bu birliğe, beraberliğe ihtiyacı var. Rahmet ayı Ramazan ayı da buna vesile oldu. Bana bu talimatı veren Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar’da, iftar çadırının birlik ve dayanışma ile bir arada yaşama mesajı taşıdığını belirterek, "İftar çadırından daha öte anlamı var. Birlik, dayanışma ve bir arada yaşama mesajıdır. İftardan, Ramazan'dan daha öte. O nedenle bu zor günlerde dayanışma içerisinde olduğumuzu bütün Türkiye'ye göstermiş olduk. Bu çadırın altında bütün Türkiye var" diye konuştu.