Hem Meslek Edindiler, Hem de Üniversiteli Oldular

Yozgat’ta eğitim - öğretime büyük katkı sağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, hem meslek edinme hem de üniversitelere öğrenci yerleşmedeki başarısıyla adından söz ettiriyor.
Yayınlanma tarihi: 15 Kasım 2016, Salı günü, saat: 09:22

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada mesleki ve teknik liselerinin önce mesleki alanda yaptıkları çalışmalarla kendilerini ispat ettikleri gibi akademik anlamda da güçlü olduklarını üniversiteye yerleştirdikleri öğrencilerle gösterdiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “ 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim gören öğrencilerimizden 131 tanesi 4 yıllık fakültelere gitmeye hak kazandılar. Öğrencilerimizin kazandığı üniversiteler ve bölümler içerisinde Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği, Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İktisat, Ankara Üniversitesi İlahiyat,ebelik, Uludağ Üniversitesi Hemşirelik, Atatürk Üniversitesi Tarih Öğretmenliği, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Veterinerlik, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği gibi Türkiye’nin sayılı Üniversitelerini kazanmayı başarmışlardır. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz kaliteli kalifiye eleman yetiştirmenin yanında akademik kariyer düşünen öğrencilerimizi üniversiteye hazırlama ve üniversiteli yapma noktasında da başarılı olduklarını bir kez daha ispatlamışlardır."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki