Bozok Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Orhan Hazer önceki hafta Hindistan'a yaptığı resmi ziyaret sonunda edinmiş olduğu verileri Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, ORAN Kalkınma Ajansı İl Temsilcisi Timur Yıldız, Bozok Üniversitesi akademisyenleri ve Bozok Teknopark firma sahiplerinin katıldığı seminerle aktardı.

Hindistan AYUSH (Ayurveda, Yoga and Naturopathy, Unani, Siddha and Homoeopathy) Bakanlığı ile beraber ortak bir protokol üzerinde çalışılıp Yozgat'a açılacak olan Tıbbi Aromatik Bitkiler Bölümü için ortak işbirliğinin görüşüldüğünü dile getiren Hazer; verimli geçen ziyaretlerin kısa sürede meyvelerini alacaklarını sözlerine ekledi.

Dünyanın aromatik bitkiler ve biyoteknoloji alanında en iyi enstitülerinden biri olan Central Institute for Medicinal and Aromatic Plants, CIMAP ile ortak işbirliği konusunda çalışmalar yürüttükleri bilgisini veren Hazer; “Gerek Bozok Üniversitesi’nin tanıtımı gerekse Yozgat'ta aromatik bitkiler ile ilgili neler yapılabileceği hakkında görüşmelerde bulunduk.Bozok Üniversitesi’ne kurulacak olan tıbbi aromatik bitkiler konusunda da neler yapılabileceği hakkında istişarelerde bulunduk. Katıldığımız toplantılarda Yozgat’ımızı, Bozok Üniversitesini ve Bozok Teknoparkın tanıtımını başarıyla gerçekleştirdik." dedi.