İbrahim Tenekeci, Arslan'ı Anlattı

Yozgat Bağımsız Belediye Başkanı Kazım Arslan, yerel seçimlerde aldığı destek ile ülke gündemine oturdu.
Yayınlanma tarihi: 03 Nisan 2019, Çarşamba günü, saat: 19:17

Yenişafak Gazetesi köşe yazarlarından İbrahim Tenekeci de  Yozgat’ı, Bağımsız Aday Kazım Arslan’ı yazdı. Tenekeci, ‘Seçim notları’ başlıklı makalesinde Kazım Arslan’ın bağımsız adaylığından  bahsetti. 

Tenekeci’nin yazısında Kazım Arslan’ı ele aldığı kısım şu şekilde;

YOZGAT ÖRNEĞİ 

Yozgat Belediye Başkanı Kâzım Arslan’ı iyi bilirim. Millî Gazete’nin kıymetli yazarlarından biriydi kendisi. Halkın Sesi Partisi’nde genel sekreterlik görevinde bulunmuştu. Düzgün ve dürüst bir insandır. AK Parti, Sayın Arslan’ı yeniden aday göstermedi. Bu kararın altında yatan nedenleri de öğrendim. İl milletvekillerinden kaynaklanan sorunlar ve istekler. Kâzım Bey de bağımsız belediye başkan adayı olarak seçimlere girdi. Yarışı % 37 oyla tamamladı. Birinci olan AK Parti ise % 40 oy alabildi.

Şartlar adil olsaydı, Sayın Arslan ikinci kez belediye başkanı seçilebilirdi. Yozgat’ta Bağımsız Türkiye Partisi’nin tarihindeki en yüksek oyu alması, oy pusulasında bağımsız adaylara ayrılan yerin küçük ve karışık olması vs. Uzun sözün kısası: Kâzım Arslan gibi kıymetli bir ismin tekrar hizmet siyasetine kazandırılması gerekiyor.Tren meselesini de buraya alalım. Trenden inenler kadar şu veya bu nedenden dolayı indirilenler de var. Bunların bir daha trene binemeyeceği söyleniyor. Buna karşılık, vaktiyle treni taşlamış olan birçok ismi başköşelerde görüyoruz. Özetle: Günün sonunda savunanlar kötü, saldıranlar iyi olabiliyor.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki