Yozgat Belediyesi İdris Duyar Kuran Kursu dualarla hizmete açıldı. İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan modern bina iş adamı İdris Duyar tarafından hayır amaçlı inşa edildi. 

İdris Duyar Kuran Kursu’nun açılışına Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, İl Müftüsü Salih Sezik, iş adamı İdris Duyar, müftülük ve belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan iş adamı İdris Duyar, helal kazancının bir kısmını hayırlı hizmetlerde bulunacak bir yapının inşasına harcamaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek kendisine destek veren Belediye Başkanı Kazım Arslan’a teşekkür etti. 

Belediye Başkanı Kazım Arslan’da Yozgat’ın değişim ve dönüşüm yaşadığını söyleyerek, bu kapsamda eski merkez kuran kursunun bulunduğu alana belediye olarak büyük bir proje uygulayacaklarını, merkez kuran kursunun ise İdris Duyar tarafından yaptırılan modern binada, daha iyi koşullarda faaliyetine devam edeceğini bildirdi. 

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır’da Çapanoğlu Büyük Camii’ni örnek göstererek bu tür hayır hizmetleri yapan insanların vefatları üzerinden 100 yıl geçse bile yaptıkları hayırlı hizmetlerin kıyamete kadar yaşayacağını dile getirdi. 

Konuşmaların ardından binanın açılış kurdelesi kesildi.