Sorgun'da ramazan ayının ilk gününden itibaren belediye binasının yemekhanesinde her gün 500 kişilik yemek verilmesi vatandaşları memnun etti. Vatandaşlar ilçede gelenek haline gelen ve belediye hizmet binası yemekhanesine verilen iftardan dolayı Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek'e teşekkür etti.

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala belediye tarafından verilen iftar yemeğine vatandaşlar ilk gün ki gibi yoğun ilgi gösteriyor. 

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Belediyemiz tarafından düzenlemiş olduğumuz iftar yemekleri ve iftar sonrası programlarımızı yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha farklı program ve etkinliklerle bir araya geleceğiz. Ramazan ayı dostluk, sohbet ve ibadet ayı olduğu gibi rahmet ve bereket ayıdır. Bu mübarek ayda küskünler barışır. Durumu iyi olanlar, fakiri doyurur, ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda bu mübarek ayda, eller semaya açılır ve Yüce Allah'tan kişi, kendisi ve ailesi için rahmet, bereket ve afiyet diler.

Bizde bu noktada halkımızla bir araya gelip aynı dili konuşmaktan, aynı duada yer almaktan çok mutluyuz. Bizleri ve Belediyemizi böyle anlamlı zamanlarda yalnız bırakmayan ve yoğun ilgi gösteren halkımıza yürekten teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.