İlçe Milli Eğitim Müdürleri aylık değerlendirme toplantısı, Şefaatli ilçesi, Aile Yaşam Merkezinde yapıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş başkanlığında yapılan toplantıya, Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi ilçeyi ziyaret eden Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar ve Müdür Yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu ile beraber İlçe Kaymakamı Çağlayan Aydın´ı ve Belediye Başkanı Zeki Bozkurt´u makamında ziyaret etti.

Daha sonra İsmail Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, okulu gezerek bir süre öğrenci ve öğretmenler ile sohbet etti.

Okul ziyaretinin ardından toplantıya geçilerek gündemdeki konular görüşüldü. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş´un yaptığı genel bir değerlendirmeden sonra, sınavların yoğun olduğu bir döneme geçildiğini, devamsızlıkların takibini sosyal ve kültürel etkinliklerin aktif bir şekilde geçirilmesini istedi. Daha önceden tespit edilmesini istediği okul onarımlarının ve ihtiyaçları hakkında yapılması gereken kararlar alındı. Ardından doğalgazsız okullar hakkında gerekli çalışmaların yapılmasını isteyerek toplantı öğretmen ihtiyacı ve taşımalıların planlanması konuları görüşülerek karara bağlandı.