İlahiyat Fakültesine Yeni Bina

Fiziki alt ve üstyapı yönünden gelişimini hızla sürdüren Bozok Üniversitesi bünyesine kattığı yeni fakültelerle büyümeye devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 11 Ekim 2017, Çarşamba günü, saat: 08:46

Bozok Üniversitesi yönetimi tarafından yapımı için karar alınan ve iş teslimi sonrası hafriyat çalışmaları tamamlanan yeni İlahiyat Fakültesi binası toplamda 7 bin 800 metrekare alanda inşa edilecek.

İlahiyat Fakültesi ikinci binasında kütüphane, konferans salonu, derslikler, otopark alanları bulunuyor. Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, İlahiyat Fakültesi ikinci binasının inşa edileceği alanda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. 

İlahiyat Fakültesi’nin üniversitenin diğer birimleri gibi gerek öğrenci gerekse öğretim üyesi kadrosu bakımından gelişimini sürdürerek büyüdüğünü belirten Rektör Karacabey; “Hayırsever işadamı Bilal Şahin tarafından üniversitemize kazandırılan İlahiyat Fakültesi’nin yanına fakülteye ait ikinci bir bina yapılması yönünde karar aldık. Yeni bir binaya ihtiyacımız vardı. Kalkınma Bakanlığımızın onayı ile yeni fakülte binası yapılmak üzere ödenek ayrıldı. Yeni binamızın ihalesi tamamlanarak iş teslimi yapıldı. İlerleyen günlerde düzenleyeceğimiz tören ile binamızın temelini atacağız.  Yeni İlahiyat Fakültemiz 7 bin 800 metre kara alan üzerine inşa edilecek ve içerisinde kütüphane, konferans salonu, derslikler, otopark alanları bulunmaktadır.  Binamızın yapım süresi 300 gündür. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında yeni binamızda eğitime başlanması planlanmaktadır. Yeni İlahiyat Fakültesi binamızın hem üniversitemiz hem ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki