Sorgun Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan İngilizce Konuşma Kulübü SORGED merkezinde devam ediyor.

İngilizce Konuşma Kulübünün, özellikle İngilizce bilen, ancak bu teorik bilgiyi günlük hayatın herhangi bir alanında pratik olarak uygulayamayan, yani konuşamayan kişilere yönelik olarak programladığını belirten, Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, hem eğlenceli hem de hoş vakit geçirerek, aynı zamanda da sosyalleşerek konuşma konusunda adım adım ilerlenen eşsiz bir eğitim olduğunu söyledi.

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz; projle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Gençlerin İngilizce seviyesi ne olursa olsun, konuşma pratiği yapmadan İngilizce diline tam hakim olamamaktalar. Bu durum iş, okul ve gündelik hayatlarında etki etmekte ve hatta İngilizce konusunda çekingen olmalarına sebep olabilmektedir. İngilizce Konuşma Kulübü ile gençler, hem İngilizce öğretmeni hem de sınıf arkadaşları ile pratik yaparak konuşabilme yeteneklerini artırıyorlar.

Kalıplar ve formüllere boğularak İngilizceyi öğrenmek yerine, konuşarak organik bir şekilde İngilizce öğrenmeyi tercih ediyoruz ve gençlerin kendini rahat ettiği bir ortamda İngilizce öğretmeni eşliğinde küçük bir grupta İngilizce pratiği yapıyoruz.

Bu kulüp sayesinde gençler arkadaşları ile İngilizce konuşarak sosyalleşiyor, İngilizceyi doğal bir şekilde geliştirebiliyor ve hayatın stresinden biraz da olsa kurtulabiliyorlar.

İngilizce Konuşma Kulübü, her hafta farklı konuşma aktiviteleri ile internaktif yöntemlerle ve öğrenci merkezli öğrenme yönetimi kullanılmaktadır. Konuşma aktiviteleri, okuma, yazma ve dinleme gibi dil becerileri ile de desteklenmektedir.

Eğer siz de gerek pratik eksikliği, gerekse özgüven sorunları yüzünden gerek toplantıda, gerek tatilde, ya da günlük hayatta İngilizce konuşmakta zorlanıyorsanız konuşma kulübümüze bekleriz!

Bu kursun açılmasında bizlere destek veren Sorgun Halk Eğitimi Merkezine teşekkür ederiz."