iPhone'da yeni 'donma' sorunu

Apple’ın son güncellemesi yeniliklerin yanında bazı sorunları da beraberinde getirdi. Cihazlarda linklere tıklanınca zaman zaman donma yaşanıyor.
Yayınlanma tarihi: 01 Nisan 2016, Cuma günü, saat: 10:37

ABD’li teknoloji şirketi Apple’ın telefon ve tabletlerinde kullanılan işletim sistemi iOS’un 9.3 güncellemesi kullanıcılara ‘Night Shift’ ve ‘Notlar’ için kilit konması gibi yeni özellikler sunmasının yanında, birtakım sorunları da beraberinde getirdi. Güncellemeyle birlikte özellikle internet tarayıcılarında linklere tıklanması zaman zaman cihazların donmasına neden olabiliyor.

Sorunla ilgili Apple destek forumlarında kullanıcılar tarafından birçok mesaj paylaşıldı.
 
TARAYICIDA LİNK AÇMIYOR
Üstelik linklere tıklamanın neden olduğu donma sorunu sadece Apple’ın kendi internet tarayıcısı olan ‘Safari’yi kapsamıyor. Chrome ve diğer tarayıcılarda da linkler açılmıyor...
 
Bunun yanında ‘Chrome’, ‘Mail’, ‘Twitter’ gibi farklı hizmetler sunan birçok uygulamada da linklere tıklanması cihazların donmasına neden olabiliyor. Hatta artık iPhone 6S sahipleri Whatsapp'tan gelen link paylaşımlarını da açamıyor.
 
Cihazların kapatılıp açılması ya da donmaya neden olan uygulamanın kapatmaya zorlanması sorunu çözmüyor.
 
Apple’dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu 'bug'ın giderilmesi için çok kısa sürede yeni bir güncelleme yapılması bekleniyor.

Etiketler: iphone   apple   donma   tarayıcı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki