Yozgat’ın yatırım potansiyelini ortaya çıkarmak, iş adamlarının Yozgat’a yatırım yapmalarını sağlamak, istihdamı artırmak, büyük şehirlere göçü önlemek ve ilimizi yaşanabilir bir şehir haline getirmek için “Yozgatlı İşadamları Zirvesi” toplantısı Sorgun'da düzenlenecek.
 
Sorgun Büyük Termal Otel’de 8-9-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan toplantı için Vali Kemal Yurtnaç, Yurt dışında yaşayan Yozgatlı iş adamlarını ilimize davet etti.
 
İlimizin Yurt dışında yaşayan bürokrat ve iş adamları ile güçlü bir potansiyele sahip olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Valiliğimiz ve ORAN Kalkınma Ajansı işbirliği ile Yurt dışında yaşayan Yozgatlı iş adamlarımızı Sorgun Büyük Termal Otel’de misafir edeceğiz. Avrupa'da birçok şehirde Yozgatlı iş adamlarımız farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor. Biz Yurt dışında yaşayan ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş adamlarımızı yapacağımız işadamları zirvesiyle bir araya getireceğiz” dedi. Yozgat’ın orta ve uzun vadede önünün açık olduğunu ifade eden Vali Yurtnaç, “Yozgat son yıllarda aldığı önemli yatırımlarla geleceğe sağlam adımlarla yürüyen bir il. 3. Organize Sanayi Bölgesi, havaalanı, hızlı treni, 475 yataklı şehir hastanesi ile ilimiz büyüme yolunda önemli adımlar atıyor. Bu yatırımların yanı sıra, şifalı termal sularımız, tarihi ve turistik bölgelerimiz, teşvikte 5. Bölgeden yararlanmamız ve mevcut potansiyellerimizi de ortaya çıkardığımız zaman ben inanıyorum ki Yozgat orta ve uzun vadede gelişimini hızla sürdüren bir il olacaktır. Bu büyümede Yurt dışında yaşayan Yozgatlı işadamlarımızın önemli katkı sunacağına inanıyorum. Yozgatlı iş adamlarımızın ilimize yatırım yapmaları için biz gerekli alt yapıyı yapacağız. Yozgat’ın avantaj ve potansiyelini onlara bir bir anlatacağız. İşadamlarımızla el ele verdiğimiz zaman ilimiz kısa sürede şaha kalkacaktır” diye konuştu.
 
Geçtiğimiz aylarda Yozgat dışında yaşayan Yozgatlı iş adamlarını ilimizde misafir ettiklerini hatırlatan Vali Yurtnaç, gerek Yozgat dışında gerekse Türkiye dışında yaşayan Yozgatlı iş adamlarını ara ara ilimize davet ederek bu tür zirveleri tekrarlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
İşadamlarımız aynı zamanda Yozgat’ta yaşayan işadamları ile tanıştırılarak ortak iş yapmalarının önü de açılmış olacak. Öte yandan Yurt dışında yaşayan işadamlarımız, toplantıların yanı sıra ilimizde incelemelerde de bulunacaklar.