Yozgat Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, kent merkezinde kurulması planlanan 10 adet kütüphaneli ve klimalı yolcu bekleme durakları, Bozok Üniversitesi Kampus bölgesi, Şehir Hastanesi güzergahı ve Kent Park bölgesinde hizmete sunuldu. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, şehir içi ulaşım konusunda, Yozgat’ı bir güzel hizmetle daha buluşturduklarını belirterek, “Yolcu bekleme durakları ayrıca kütüphane olarak da hizmet verecek. Yolcularımız yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunacaklar. İhtiyaca göre sayılarını artıracağımız yolcu bekleme duraklarından 10 adet alındı. Halkımızdan isteğimiz, bu durakların korunmasıdır” dedi.

Başkan Arslan, bundan böyle vatandaşların soğuk kış şartlarında dolmuş beklerken üşümeyeceğine vurgu yaparak, “Yozgat gibi kış mevsiminin sert geçtiği şehirlerde bu tür duraklar bir ihtiyaç. Duraklar şimdilik yoğun olarak kullanılan güzergâhlarda 10 noktada kuruldu. Isıtmalı durak sayısı zamanla artabilir” diye konuştu.

Hizmete sunulan duraklar 24 saat güvenlik kameraları ile izlenecek, duraklarda video yayınları ve led panonun yanı sıra ısıtma sistemleri ile hizmet verecek.