Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından "Akademik Sohbetler" çerçevesinde düzenlenen programda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse "İslam’da Adalet Anlayışı" konulu konferans verdi.

Programın açılış konuşmasını Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel yaptı. Akademik Sohbetler programına bahar dönemi ile birlikte yeniden başlandığını belirten Yrd. Doç. Dr. Temel, öğrenciler ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse’ye teşekkürlerini iletti. 

Açılış konuşmasından sonra Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse “İslam’da Adalet Anlayışı” konulu konferans verdi. Adaletin herkes için önemli bir değer olduğunun altını çizen Prof. Dr. Özköse, ayet ve hadisler ışığında adaletin bir toplum ve insanlık için olmazsa olmaz bir değer olduğuna vurgu yaptı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse Allah Teâlâ’nın Kur’ân-ı Kerim’in birçok ayetinde adaletin önemine özellikle vurgu yaptığını ve Hazreti Peygamberin hayatında insanlara örnek olmak amacıyla hukuk kurallarına son derece önem verdiğini sözlerine ekledi. Prof. Dr. Özköse, geleceğin Türkiye’sinde hukukun üstünlüğüne inanmış ve adil olmak için son derece hassas olan kadroların büyük önem taşıyacağına, bu nedenle  de eğitim öğretim döneminde hukuki değerlerin öğrencilere kazandırılmasına özel gayret gösterilmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti.

Programın sonunda Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel tarafından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse’ye günün anısına plaket takdim edildi.