İçecek sektörünün dev firmalarından olan PepsiCo'nun geçtiğimiz gün akıllı bir telefon çıkaracağı ile ilgili söylentiler yayılmıştı. Bugün ise şirketin ilk telefonu olduğu söylenen Pepsi P1'in görseli yayınlandı.

Kaynağa göre Pepsi P1 rekabetçi bir fiyata ve ilginç özelliklere sahip olacak. Pepsi P1 teknik özellikleri arasında FullHD çözünürlükte 5.5-inç ekran, 1.7 GHz hızında MediaTek MT6592 işlemci, 2GB RAM16 GB dahili bellek, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera yer alacak. Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışacak olan telefonda ayrıca 3000 mAh gücünde batarya bulunuyor. Elde edilen bulgulara göre yeni Pepsi P1, 20 Ekim'de Pekin'de duyurulacak ve 1299 Çin Yuanı (yaklaşık 205 dolar) fiyatıyla satışa sunulacak.

Weibo'da ortaya çıkan telefonun resmi net olmamakla birlikte arka kısımda Pepsi logosunun üzerinde göründüğü kadarıyla bir parmak izi sensörü gözükmekte. Açıkçası bu söylentiler dedikodudan ibaret ve Pepsi tarafından resmi olarak onaylanmış değil. O yüzden bunu öğrenmek için biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz.

İşte Pepsi P1 akıllı telefon!