İYİ Parti Yozgat İl Başkanlığı, Yozgat milletvekili aday adaylarını önceki akşam Yimpaş AVM'de gerçekleştirilen kalabalık bir program ile tanıttı. Programa ilçe teşkilatları ve kalabalık bir partili topluluğu katıldı.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık yaptığı açılış konuşmasında "Cumhuriyetin bütün kurucu değerlerini hiçe sayan, 16 senede Atatürk'ün kurduğu bu cumhuriyeti uçurumun kenarına getiren zihniyete karşı bayrak açan bu cesur kadını, Meral Akşener'i seviyor musunuz? Biz parti olmadan önce bir cesurlar hareketiyiz. Sizler bu hareketin birre parçasısınız. Hepinizi ayrı ayrı selamlıyor, yürekten kutluyorum. Ama önce sayın ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu arkadaşlarıma, çekirdek kadromuza ayrı bir sayfa açmak istiyorum" diye konuştu. 

Daha sonra isimlerini tek tek saydığı ve alkışlanması gereken insanlar olduğunu ifade ettiği ilçe başkanları için alkış isteyen Özışık, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Geçen gün uzun bir süredir yapmadığım bir şey yaptım. A haber diye bir kanalı seyredeyim dedim. Bir haberde; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan bir manifestodan bahsediliyordu, bu manifestoda deniyor ki "Andım olsun ki, faizler düşecek, vergiler düşecek, enflasyon düşecek, işsizlik düşecek, dar gelirli zenginleşecek, Türkiye şahlanacak. Yanlışlıkla Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı yapmazsanız dolar 1,3 liradan 4 liraya çıkabilir, benzin 1,5 liradan 6 liraya çıkabilir, Sırbistan'dan et, Bulgaristan'dan saman ithal edebiliriz, bankalarımız yabancıların eline geçebilir, limanlarımız, madenlerimiz satılıp yabancıların eline geçebilir. Ondan başka biri başkan olursa, yetimin hakkı, hazinenin parasıyla  kendisine Ankara'da bin 150  odalı bir saray yaptırır,  Marmaris'te 300 odalı bir yazlık yaptırır, 5-10 tane kendisi için uçak alır, hatta yurt dışına giderken özel makam arabasını da baika bir kargo uçağıyla yanında götürür. Bunun için bu manifestoya dikkat edin ve Tayyip Erdoğan'ı tekrar başkan seçin" diyordu. Ben rüyadayım az sonra uyanacağım sandım. Ancak bir süre sonra bunun riya olmadığını anladım.

Haber hakikaten de böyle. Bunun psikolojideki adı  'Estonya Sendromu' olarak geçiyormuş ve şuymuş; 20 Eylül 1980'de Alman yapımı bir feribot, kıyıdan 1 buçuk kilometre açıkta batarken, kaptan sürekli, "feribotumuz sağlam, panik yapmayın hiç bir şekilde batmaz" diye anons ediyor. Ancak yüzde 98'i yüzme bildiği halde feribotta bulunan 852 kişinin hepsi boğularak ölüyor. Şu anda Türkiye'nin içinde bulunduğu durum budur ve psikolojide adı Estonya Sendromu'dur. Bu gemi batmak üzere. Bu gemiyi sizler, İYİ Parti'ye gönül vermiş olanlar kurtaracaktır" dedi.

24 Haziran tarihine kadar gece gündüz çalışmaları gerektiğini hatırlatan İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, sözlerine şöyle son verdi; "Tüm teşkilatlarımız bugün burada bulunuyor, buradan hepsine sesleniyorum, arkadaşlar 44 gün boyunca evi, çoluğu çocuğu, işi gücü bırakıyoruz. Meral abla başkan olana kadar bırakın bunları uyku bile bizlere haram olsun.

Türkiye nefes alacak, Yozgat nefes alacak Yozgat'ın dağlarında da inşallah çiçekler açacak. Sadece 44 gün kaldı. Atatürk'ün de dediği gibi, geldikleri gibi gidecekler. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyor, Türkiye de Yozgat da iyi olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık'ın konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile devam eden program Yozgat milletvekili aday adayları alfabetik sıraya göre kendilerini tanıtmasıyla sona erdi.

İYİ Parti Yozgat milletvekili aday adayları; Ahmet Can, Akın Uyar, Derviş Vural, Gökhan Gençaslan, İsmail Yaşar, Murat Bayar, Orhan Yüksel, Osman Oğuzhan, Recep Sanal, Seyit Yücel, Tansel Özdemir ve Yusuf Bacanlı.