İYİ Parti’nin Sorgun İlçesinde düzenlediği aday tanıtım toplantısında yer alan Ferhat Yılmaz, İYİ Parti Yerköy Belediye Başkan Adayı olarak tanıtıldı.

Ferhat Yılmaz, Yerköy’ün tek bir insanını bile şahısların hırslarına kurban ettirmeyeceğini söyledi.

Yılmaz, “Memleketin geleceğini kendi çıkarları için kurban etmek isteyenlere açık çağrımdır; ne yaparsanız yapın ne bu memleketi, ne de bu memleketin tek bir insanını sizlerin hırslarına kurban etmeyeceğim. Yüreğiniz yetiyorsa hodri meydan, “Yerköy İttifakı”nın karşısın da elinizden geleni ardınıza koymayın. Sizler siyasi hırslarınızın peşinde nefsinizi dinlemiş olsanız da bizler aziz hemşehrilerimize gönül kapılarımızı sonuna kadar açarak onları dinleyecek ve onlarla birlikte bu memlekete hizmet edeceğiz” dedi.

‘Yerköy ittifakının karşısın da elinizden geleni ardınıza koymayın’ diyen Ferhat Yılmaz, “Yapmış olduğumuz görüşmelerde sizlerden gelen talepler sonucunda, İlçemizin geleceği adına bir karar alarak elimizi taşın altına koyup üzerimize düşeni yapmamıza rağmen, bir tarafta nefsinin esiri olup önümüze engeller çıkararak bütün diyalog kapılarını kapatan ve Cumhur ittifakını da koz olarak kullanan Sadir Durmaz, diğer tarafta ise samimiyetlerine inanarak davetlerine icabet ettiğimiz Bekir Bozdağ ve bir dostumuz vasıtasıyla bizlerle görüşen Mehmet Özhaseki’nin vermiş oldukları sözlerini unuttuklarına , ahitlerini bozduklarına ve önümüze set çektiklerine şahit olduk” diye konuştu.

Hiçbir kimsenin Yerköy’e olan vefa borcunu ve vefasını ödemeye engel olamayacağını dile getiren Yılmaz şöyle konuştu; “Siyasi ikbal kaygısıyla bizlere engel olduklarını sanan ve yapılan kamuoyu araştırmalarında Yerköy’ lü hemşerilerimin vermiş olduğu kararlara saygı göstermeyenler, ne yaparlarsa yapsınlar gönül borcumuzun olduğu memleketimize ve memleketimizin insanına hizmet etmemize engel olamayacaklardır. Onların güvendikleri işgal ettikleri makamlarıysa, bizim güvencemiz de her şeye Muktedir olan yüce Allah ve bizleri bağırlarına basan kıymetli hemşerilerimdir”