İzcilere 5 günlük kamp

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Çağlayan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü izcileri 5 günlük kamp düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Eylül 2015, Salı günü, saat: 09:41

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Çağlayan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü izcileri 5 günlük kamp düzenledi. 

Çağlayan Gençlik Merkezi Yozgat'ın Köçekkömü köyünde bulunan Işık İzci Evinde 47 izci 4 lider ile birlik de beş gün izcilik kampı düzenledi. Çağlayan Gençlik Merkezi Kulüp Önderi Özdemir Öztürk kampa katılan öğrencilerin, milli ve manevi değerlerine bağlılığı, hoşgörüyü, sosyal ve girişimciliği öğrendiğini belirterek, “Bunların yanı sıra İzcilerimizin, sportif gaye ve doğa ile bütünleşmesi gibi şartlara hazırlanmayı da öğrendiler. 

İzcilik alanında etkinliklerimizi artırmayı planlıyoruz. Çünkü izcilik, öğrencilerin disiplinli bir ortamda milli ve manevi değerlerini öğrenmesi ile beraber, ormanda ve kamp alanlarında doğa ile bütünleşmesine de katkı sağlamakta. Bunun yanı sıra izcilik, oba sistemiyle gruplar halinde çalışma ve öğrenciler arasındaki birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin gelişimine çok büyük katkı sağlıyor”diye konuştu.

Etiketler: izci   kamp   çağlayan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki