Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Beğendik Kooperatifi sakinlerinin yeterli ısınamadığı şikayetleri, jeotermal ısı merkezini ziyaret etti. 

Başkan Ekinci, kooperatife basılan suyun 58 derece olduğunu gözlemlediğini ve hem özel idare, hem de belediye olarak sorunları ivedilikle çözme gayretinde olduklarını belirtti. 

Başkan Ekinci, bu yıl kuyulardaki suyun kuraklık nedeniyle azaldığını ve bununla ilgili olarak Oözel idarenin bir reenjeksiyon kuyusu ile kullanılan suyu tekrar kaynağa basma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Başkan Ekinci, önümüzdeki süreçte yaşayacanabilecek kurak günlerle ilgili olarakta, tedbir almak İçin gece gündüz çalışıldığını ifade etti.

Jeotermal ısı merkezi ziyaretinden sonra, Beğendik sakinlerinin misafiri olan Başkan Ekinci; "Haklı serzenişlerine bir nebze olsun çare olabilmek için son ay aidatı 400 TL’ yi almamaya karar verdik. Bilinmesini isteriz ki, biz zorluk için değil hemşehrilerimizi rahat ettirmek için başkan olduk. Samimi değilsek Allah bizden sorsun. Her kararımızı adalet ölçüleri içerisinde verme gayreti içerisindeyiz" dedi.