Kaçak Avcılığa Fahri Müfettiş Önlemi

Yozgat Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler sonunda 9 avcıya Fahri Av Müfettişliği kimliği verildi.
Yayınlanma tarihi: 08 Şubat 2017, Çarşamba günü, saat: 07:04

Yozgat Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler sonunda 9 avcıya Fahri Av Müfettişliği kimliği verildi. 

Doğal hayatın korunması ve kaçak avcılığın önlenmesi amacıyla Yozgat’ta Fahri Av Müfettişliği kimliklerini alan 9 avcı, göreve başladı. Yozgat Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler sonucunda başarılı olan 9 avcıya Fahri Av Müfettişliği verildiğini hatırlatan Şube Müdürü Cihan Eğilmez, “2016 yılının sonunda açmış olduğumuz Fahri Av Müfettişliği eğitiminde başarılı olan 9 avcımıza Fahri Av Müfettişliği kimlikleri ve kıyafetleri teslim edildi. Fahri Av Müfettişleri artık görevlerine fiilen başladılar. Bu müfettişlerimiz gönüllülük esasına dayalı, devlet elemanı gibi işlem yapabilecekler. Fahri Av Müfettişlerimiz verdiğimiz kimlikleri gösterdiklerinde avcıları kontrol edebilme hakkına sahip olacak. Kontrol sonrası eğer evraklarda bir eksiklik varsa tutanakları Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bildirecekler. Cezai işlemi ise biz uygulayacağız. Usulsüz avcılığın önlenmesi konusunda önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz Fahri Av Müfettişliği ilimize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki