Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Sarı ve beraberinde kurul üyesi hanımlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi Belediye Başkanı Arslan’a kurulun gerçekleştirdiği faaliyetler ve etkinlikler hakkında bilgi sunmak ve belediye ile yapılacak ortak çalışmaları gündeme getirmek amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Sarı, kurulun bu zamana kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyet ve etkinliklerde katkı ve destek istedikleri zaman belediyenin her zaman destek ve katkı verdiğini hatırlatarak, Başkan Kazım Arslan’a teşekkür etti. Hatice Sarı, son günlerde ulusal medyada Kazım Arslan’ın Sarıhacılı Mahallesi’ndeki parktan şehidin ismini kaldırdığı yönündeki asılsız iddialara da değinerek, “Sizin şehitlerimiz ve bayrağımız konusundaki hassasiyetlerini ve bu konuda ortaya koyduğunuz çalışma ve etkinliklerinizi çok iyi biliyoruz. Umarız bu yanlış anlaşılma kısa sürede netliğe kavuşur. Böyle bir iddia ile isminizin yan yana gelmesi bizi üzmüştür” dedi.

Belediye Başkanı Kazım Arslan’da Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Arslan, Yozgat’ı yaşanılabilir bir kent yapmak uğruna hayata geçirdiği projeleri ve önümüzdeki dönemde temellerini atacağı işler hakkında kurul üyelerini bilgilendirirken, “Bizler buralarda geçiciyiz. Bu koltuk ve bu makam sizlerin yani vatandaşın. Biz sadece emanetçiliğini yapıyoruz. İstiyoruz ki Yozgat’ta hak ettiği yere gelsin. Yozgat’ta bir cazibe merkezi olsun. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Sizlerin görüş ve önerileri de yapacağımız çalışmalar katkı sunacaktır. Ziyaretiniz için teşekkür ederim” dedi.