8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle, Yozgat Valiliği tarafından valilik konferans salonunda bilgilendirme semineri düzenlendi.

Gerçekleştirilen seminerde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önderliğinde hayata geçirilen; En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi, Aile İçi ve Kadına Şiddet, UYUMA, KADES ve HAYDİ mobil uygulamaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, seminerde yaptığı konuşmada; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Kadınlar bizim baş tacımızdır. Kadına şiddette bir bile bizim için çok büyük bir rakam. Bizim amacımız sıfır şiddet sıfır can kaybı. Madalyanın bir tarafında kadın, diğer tarafında erkek olan bir millete mensubuz.

Gelin hep beraber uyuşturucu, şiddet, hayvana eziyetle mücadele edelim. Bu millet yüz yıllardır mazluma umut olan bir millet. Beklentisi olunan bir milletiz. Şiddet ne Türk töresinde ne de dinimizde vardır. Yiğitler şehri Yozgat'ta hep beraber buna dur diyelim.

Tüm çabamız siz değerli kadınlarımızın huzur ve mutluluğu içindir. Tüm gayretimiz daha sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak içindir. Kıymetli annelerimiz, sizlerin feraseti ve evlatlarınıza olan sevginizle bu mücadeleyi hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz” dedi.