Sivas Caddesi’nde  mevcut aydınlatma direklerinde revizyona giden Sorgun Belediyesi, cadde boyunca kaldırımlara 100 adet galaksi led aydınlatma takarak, kaldırımları ferahlatmayı amaçlıyor.

Cadde boyunca kaldırımlara takılan galaksi led aydınlatmalar, daha sağlıklı aydınlatma sağlamasının yanında estetik açıdan da Sorgun’a yakışan bir görsellik oluşturdu.

Sivas Caddesi’nde yapılan aydınlatma çalışmaları hakkında bilgi veren Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Şehrimizin birçok cadde ve sokağını yenileyen belediyemiz, kaldırım çalışmaları tamamlanan caddelerde yeni aydınlatmalarla, bir taraftan caddelerin daha çok aydınlanmasını sağlarken, bir taraftan da dekoratif aydınlatma çalışmalarıyla kentin güzelleşmesine destek oluyor. Muhtelif mahallelerimizde değişik renk ve şekildeki parkelerle kaldırımları yenilenen caddelerin yanı sıra Sivas Caddesine de  daha modern görüntü kazandırmak amacıyla, dekoratif şekildeki aydınlatmalar takıldı.

Kent aydınlatmasında, eskiden olduğu gibi yalnızca güvenlik koşullarını kapsayan yaya ve araç trafik yollarının aydınlatılması ile kalmayıp, kenti gerek kullanım, gerekse estetik yönden çekici kılacak aydınlatma düzenlerinin kurulmasını amaçlamaktayız. Çalışmalarımız bu yönde devam edecektir” dedi.