Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Yozgat’ın yöresel yemeği olan ve Yozgat adına tescillenen arabaşı, kar altında ikram edildi.
 
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe Vali Abdulkadir Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Milli eğitim Müdürü Saim Kuş ve vatandaşlar katıldı.
 
Yozgat kültüründe önemli bir yeri olan arabaşının, soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan milli bir yemeğimiz olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Bugün havada hem soğuk hem de kar yağışı var, yani arabaşıyı tam yeme zamanı. Bizlerde Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarımızla, kurum müdürlerimizle hep birlikte arabaşı yedik. Bu vesileyle milli yemeğimiz nesiller boyu devam etmesini temenni ediyoruz. Bu soğuk ve kar yağışlı günde geleneksel yemeğimiz olan arabaşıyı hazırlayarak ikram eden başta Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Elif Tumgan olmak üzere öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.