Bozok Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim programında üniversitenin çeşitli birimlerinde görev yapan memur adaylarına, kanunlardan teşkilat yapısına, 657 sayılı devlet memurları kanunu, halkla ilişkilerden insan haklarına kadar pek çok alanda uzman personel tarafından eğitimler verilecek. 

Aday memurlara yönelik verilen memurluk temel eğitim programını ziyaret eden ve memur adaylarına seslenerek bazı nasihatler de bulunan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, "Sizler bu ülkenin geleceği olan genç arkadaşlarsınız. Her şeyden önce ülkemizi ve insanımızı sevmek zorundayız. Ülkemizi ve insanımızı sevmenin sorumluluğunu da görevimizi en iyi şekilde yerine getirerek yapmak zorundasınız.” dedi.

Göreve başlayan memurların Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir memuru olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Karacabey, “Birinci derecede sorumluluğumuz milletimize ve devletimizedir. Bizim için amir, hüküm devletimizin kanunlarıdır. Memuriyet hayatınız boyunca yaptığınız işte önce ahlak, sonra hukuk, sonra hukuk işlesin. Bu ikisinin örtüşmediği işi yapmayalım. Yapılacak işlerin ahlaka uygun olduğu gibi hukuka da uygun olmasına dikkat edelim. Bu prensipler dahilinde yeni dönemimizin ve memuriyet hayatınızın hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.