Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. 

Kaymakam Arslantaş mesajında şunları kaydetti; “Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin koruyucusu, şefkatin sembolü olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek, hepimizin sorumluluğudur. Bugün, bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren kadınlarımız, geleceğe ilişkin en büyük güvencemizdir.

Onların üzüntülerini, acılarını paylaşıyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Biz tarih boyunca "Cennet anaların ayakları altındadır" fikrindeki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını her zaman baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış, bizi biz yapma hedefinde, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımızın daha adil ve cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği bir dünya temennisiyle 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”