Yemeğe Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak ile birlikte İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Müftüsü, İlçe daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Oda Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclis üyeleri, Kamu kurum ve kuruluşlarda görevli her seviyedeki amir yönetici ve birçok vatandaş katıldı.

Yemeğin ardından Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak, Aydıncık’taki görevini tamamlayan Kaymakam Sinan Başak’a veda konuşması yaparak şunları söyledi; "İlçemizin sorunları ile çok yakından ilgilenen Kaymakamımız ile uyumlu ve seviyeli bir çalışma ortamımız oldu. Kendisinden bir gün bile bu durumdan rahatsız olduğuna şahit olmadım, en zor şartlarda bile yılmadan yorulmadan çalışmıştır, bir çok projeyi birlikte yaptık. Hiç unutmayacağımız anılarımız oldu. İlçemize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Kendisini tanıdığım için çok memnunum ve çok özleyeceğimizi söyleyebilirim. Ama dostluğumuz ömür boyu sürecek” dedi.

Veda konuşmasını yapan Aydıncık Kaymakamı Sinan Başak, "Her başlangıç güzel oluyor; ama bitişi üzücü oluyor. Bir insanın tayini çıktığında yanında arkasında üzülen varsa demek ki, o insan seviliyor ve onları seviyor. Yaşarken insan farkında olmuyor belki; ama bizde buradan ayrıldıktan sonra Aydıncık güzel bir yer olarak içimizde kalacak, keşke biraz daha kalabilseydik diyeceğiz.Belediyemizin de çok ciddi desteğini aldık ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Vatandaşımızın boş dönmemesi için ne gerekiyorsa yaptık. Sizleri asla unutmayacağım. Onuruma düzenlediğiniz yemek için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Program sonunda ise Sinan Başak'a çeşitli hediye, plaket ve Aydıncık Belediye Meclisinin aldığı kararla Fahri Hemşerilik Beratı verildi. 

Kaymakam Sinan Başak tüm davetlilere teşekkür ettikten sonra davetlilerle tokalaşarak vedalaştı.