BAL Liginde sezona şampiyonluk parolası ile giren temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK, Nevşehir Gençlikspor maçında taraftarların neden olduğu olayları nedeniyle ceza aldı. 

Sezonun ilk haftasında kendi sahasında konuk ettiği Nevşehirspor karşılamasında yaşanan saha olaylarından dolayı Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK)’ya sevk edilen Yozgatspor 1959 FK, bin 500 TL para cezası alırken hafta sonu Bozok Şehir Stadyumu’nda oynayacağı Kayseri Şekerspor karşılaşmasını da seyircisinden yoksun oynayacak. 

Bölgesel Amatör Lig 6. Grup ilk hafta maçında kendi sahasında Nevşehirspor’u 2-1 yenerek önemli bir 3 puan alan Yozgatspor 1959 FK, çıkan saha olayları nedeniyle AFDK’ya sevk edilmişti. Olayları inceleyen ve Yozgatspor’dan savunma alan AFDK 4 Ekim 2016 tarih ve 6 sayılı kararında, çıkan saha olayları nedeni ile Yozgatspor’a 1 maç seyircisiz oynama ve 1500 TL Para cezası verilmesine karar verdi. Bu ceza ile birlikte Yozgatspor 1959 FK, 6 puanla zirve ortağı olan Kayseri Şekerspor maçını seyircisinden yoksun olarak oynayacak. 

AFDK kararları açıklandıktan sonra sosyal paylaşım sitesinden bundan sonra maraton tribününe gelen taraftarlara bir çağrıdır şeklinde başlayan bir açıklama yapan Kızılordu taraftarlar grubu, “Takımına zarar vermeyeceksen gel, takımını destekleyeceksen gel, tepki verirken bile hep beraber vereceksen gel, sevineceksen hep beraber sevinelim. Ama takıma zarar verecek her türlü şiddetten kaçın, sahaya kesinlikle yabancı bir şey atma, üç beş kişinin yüzünden koca şehir Pazar günü bu önemli maçta takımının yanında olamayacak. Allah aşkına geliyorsan eğer Yozgatspor aşkı ile gel. Deplasmanda da hakeza gene aynı şekilde. Eğer takımı desteklemeye gitmiyorsan gittiğimiz şehre deplasman havası vermiyorsan gelme, bir kere bile Yozgatspor sen çok yaşa demiyorsan gelme, gelme ki içinde Yozgatspor aşkı olan arkadaşlara bari mani olma. Bizim tek derdimiz Yozgatspor bu sevdayı bizden mahrum etme” şeklinde açıklama yaptılar.