Çorum´da düzenlenen Minikler Kick-Boks Türkiye Şampiyonasında, Türkiye ikincisi olan Mustafa Kaan Zararsız, ilk 5’e girmeyi başaran Mustafa Cihan Özipek, Ebubekir Avcı, Abdullah Emir Avcı ile birlikte bir çok Türkiye şampiyonlukları ve ikincilikleri bulunan Betül Zararsız antrenörleri Mustafa Zararsız ve Yunus Avcı'yı, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş makamında kabul ederek şampiyonları ödüllendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u makamında ziyaret eden sporcular başarı hikayelerini anlattılar. 

Yozgat’ı gururlandıran, katıldıkları tüm turnuvalarda madalya ile dönen ve Yozgat’ı en iyi şekilde temsil eden gençleri kutladığını dile getirerek, başarılarının daim olmasını dileyen Müdür Kuş, "Kick-Bokscü gençlerimiz katıldıkları her turnuvada ilimizi başarıyla temsil etmeyi başarıyorlar ve her seferinde madalya ile dönüyorlar. Türkiye çapında şampiyonluklar, ikincilikler elde ediyorlar. Bu da bizleri gururlandırıyor. Ayrıca bu sporcular Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi’ne kayıtlı olmaları bizleri ayrıca gururlandırıyor. Ben her zaman örnek gösterdiğim Altındağ Badminton takımı var.

Bu takım uluslararası düzeyde bir çok şampiyonluklara ulaştı. Biz bu takımın temelini attığımızda oyuncular daha çok küçüklerdi. Badminton sporu ile tanıştılar. Yıllarca bu sporu yaptılar ve şimdi milli takımımızın kemik kadrosunu oluşturuyorlar ve dünya çapında bir çok başarıları bulunuyor. Bu sporcuları da ben öyle görüyorum. Çok çalışıp istedikleri zaman dünya çapında birer sporcu olabilirler. Bakın Rıza Kayaalp, Yozgat’ın bir köyünde büyüdü Yozgat’ta spor yaptı o dönemlerde kimse Rıza’yı tanımıyordu şimdi dünya çapında tanınan ve sevilen bir sporcu oldu. Siz gençlerinde aynı şekilde olacağına inancım tamdır" diye konuştu.

Kick-Boks antrenörlerinden Yunus Avcı, yaklaşık 350 sporcunun katıldığı turnuvaya 7 sporcu ile gittiklerini ve biri hariç bütün sporcuların derece elde ettiğini ifade etti. Son dönemlerde Kick-Boks’ün Yozgat’ta sürekli yükseldiğini ve ivme kazandığını dile getiren Avcı, diğer branşlarda Türkiye çapında dereceler olmasa da Kendilerinin katıldığı bütün turnuvalarda madalya ile döndüklerini anlattı. 

Kick-Boks Antrenörlerinden Mustafa Zararsız ise, Yozgat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Rıza Kayaalp spor salonunda çalışmalarını yürüttüklerini vurguladı. Burada gençleri yetiştirdiklerini ve şampiyonalara hazırladıklarını anlatan Zararsız, "Yozgat’ta gerçekten bu spora büyük bir ilgi var. Yozgatlı gençlerimiz de bu sporu yapmaya müsait. İyi bir eğitim ile sporcularımız Türkiye çapında hatta uluslararası düzeyde şampiyonluklar elde edebilecek düzeydeler. Ben bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, sporcuları çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.