Yozgat Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, meslek liseleri arasında düzenlenen kitap okuma ve okuduğunu anlama yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlen ödül töreninde konuşan Yazcı, meslek liselerin öğrenim göre öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla yarışma düzenlendiğini söyledi.

Yazıcı, kitap okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişinin kendisine olan güveninin artacağını vurgulayarak, "Kitap okumak, düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Kitap okumak üst dil becerisi olup, beynin aktivitesinin artması için en temel etkinliktir. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde etki de uyandırırlar." diye konuştu.

Öğrencileri tebrik eden Yazıcı, düzenlenen yarışmada birinci olan öğrenciyi altın, ikinci ve üçüncü olan öğrencileri ise saat ve kitap ile ödüllendirdi.