Işıltılı bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercihi olan kivi, ölü deri hücrelerinin yeni sağlıklı hücrelerle değiştirilmesinde çok önemli bir rol oynar. İşte cildinizi gençleştirmenin doğal yolu olan kivi maskesinin detayları…

Milliyet’te yer alan habere göre, kozmetik ürünlerinde bulunan kimyasallar nedeniyle pek çok insan kremleri tercih etmiyor. Cildi gençleştirmenin doğal yollarından biri de kivi maskesi olarak gösteriliyor. İşte kivinin cildinize faydaları ve evde kolayca hazırlayabileceğiniz kivi maskesi…

ZENGİN ANTİOKSİDAN İÇERİYOR
Cildi ışıl ışıl yapan kivi, içerdiği C ve E vitaminleri ve çeşitli diğer antioksidanlar içerir Meyve cildinizi nemlendirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur, yeni cilt hücrelerinin üretimini sağlar, böylece cildinizi esnek ve genç kılar.

CİLDİNİZE SAĞLIKLI BİR IŞILTI KATAR
C vitamini içerisindeki sitrik asit içeriği, cildinizi aydınlatmaya ve parlaklaştırmaya yardımcı olur.

KOLAJEN SAYESİNDE CİLDİ SIKILAŞTIRIR
Kolajen üretimi sayesinde, C ve E vitaminleri cildi sıkı tutar ve esnek bir hatlara sahip olursunuz.

SİVİLCEYLE SAVAŞIR
Doğal anti-inflamatuar özellikler içeren kivi, sivilce ve lekelerle savaşmaya yardımcı olan ve ayrıca daha fazla çatlamayı önlemek için gözeneklerin görünümünü en aza indirir.

CİLDİNİZİ ÖLÜ DERİLERDEN ARINDIRIR
Kivi meyvesindeki siyah tohumlar doğal eksfoliantdır; ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur, kusursuz ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

YAŞLANMAYI YAVAŞLATIR
Kivi, yaşlanma belirtilerini yavaşlatan bir dizi antioksidan içerir, yenilenme sürecini hızlandırır.

EV YAPIMI KİVİ MASKESİ TARİFİ
Kivi, muz ve yoğurtlu yüz maskesi normal ve kuru ciltler için inanılmaz derecede iyi çalışır ve cildinizin nemlenmesine ve yumuşamasına yardımcı olur. 

MALZEMELER:
1 kivi, 1 muz, 1 kaşık yoğurt

YAPILIŞI: Soyduğunuz kiviyi ve muzu bir kaba alıp ezin. 1 kaşık yoğurdu ekleyip güzelce karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra kivi maskesini güzelce yüzünüze uygulayın. Üzerine nemli bir kağıt havlu serin. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Nazikçe kurulayıp nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın.

ÖNEMLİ NOT : Maskeyi uygulamadan önce herhangi bir alerjik reaksiyona karşı kiviye alerjiniz olup olmadığından emin olun.