Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Demetevler’de faaliyete geçen Yozgat, Kolanlı Köyü Kültür Derneği’nin açılışını yaptı.

Ne Cumhuriyetimizi Yıktıracağız, Ne Ülkemizi Böldüreceğiz
Derneğe emeği geçenlerle birlikte kurdeleyi kesen Başkan Yaşar “Hemşeri dernekleri acı günde, tatlı günde bir araya gelmemize vesile olan yerlerdir. Bu gibi yerler Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkılan yerlerdir. Bu dernekler ırkına, mezhebine, inancına bakmadan herkesi kucaklayan yerlerdir. Bunun için bu hemşeri derneklerinin açılışlarında bulunmaktan ayrıca onur duyuyorum” dedi.

İnşallah burası bir ilim, bir kardeşlik yuvası olur diye sözlerine devam eden Başkan Yaşar “ Bizim dünya görüşümüz ayrımcılık, ötekileştirme, sindirme değil milli müdafaa sınırları içerisindeki herkesin eşit yurttaş ve kardeş olduğu bir görüştür. Ne cumhuriyetimiz yıktıracağız, ne ülkemizi böldüreceğiz” diye konuştu.

Emeği geçenlere plaketle teşekkür
Kolanlı Köyü Kültür Derneği Başkanı Doğan Akyol, "Derneğimizin Başkent’imize, Yenimahalle’mize yeni değerler katacağına yürekten inanıyorum. İnşallah ileride daha büyük, daha güzel işler yapacağız” diye konuştu.

Derneğin kuruluşunda emeği geçenlerine de plaketle teşekkür edilirken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Belediye Meclis Üyesi Naki Demir’e dernek yönetimi adına teşekkür plaketi verdi.