Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yozgat Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen liseler arası Tiyatro Festivali kapsamında Yozgat Anadolu Lisesi 'Komşu Köyün Delisi' isimli tiyatro oyunuyla Pazar günü Yozgatlılara doyumsuz bir tiyatro sergiledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yozgat Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen liseler arası tiyatro festivalinde okullar hafta başından bu yana hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Festival kapsamında son olarak Yozgat Anadolu Lisesi komedi türünde bir oyunla vatandaşları hem güldürdü, hem düşündürdü. 

Bilal Şahin Kültür Merkezi'nde gerçekleşen tiyatro oyununa Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat Anadolu Lisesi Müdürü Adil Arslan, veliler ve vatandaşlar katıldı. Yozgat'ta tiyatroya gönül vererek, yoğun bir emekle tiyatroyu Yozgat'ta yaygınlaştırmaya çalışan Yozgat Belediyesi Sanat Tiyatrosu'nun kıymetli oyuncuları ise jüri olarak oyunu baştan sona izledi. Büyük bir dikkat ve titizlikle oyuncuların performansını irdeleyen jüri, önlerindeki değerlendirme formunda Anadolu Lisesi öğrencilerinin performanslarını ince eleyip, sık dokuyarak değerlendirdi.