Sarıkaya İlçesinin sevilen simalarından ve değerli esnaflarından biri olan Siyasettin Eser’in adı Namık Kemal Konferans Salonu’na verildi.

İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Günaydın, İlçe Müftüsü Necmettin Kayar ve hayır sever vatandaş, Rahmetli Siyasettin Eser’in oğlu Hüseyin Eser’in açılış kurdelesini kesmelerinin ardından ana sınıfı öğrencilerinin semazen gösterileri büyük bir beğeni ile izlendi.

Merkez Cami imam hatipleri Nizam Oğuz ve Fazlı Midilli Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıp ve mevlit okudular.

Programın sonunda bir konuşma yapan okul Müdürü Abdullah Arkan, bu okulda göreve başlandığından bu tarafa öğrencilerine layık bir sahnelerinin olmasının özlemini çektiklerini belirtti.

Bir topluluğa, bir sahne üzerinden hitap eden ve gösteri sergileyen bir çocuğun kendisine olan özgüveninin farkına varacağını anlatan Arkan, konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Bu sahne tozunu yutan öğrencilerimiz, hayata daha sağlam adım atar ve sosyal ortamlarda kendini daha iyi ifade eder. Bulunduğumuz salon yaklaşık 150 metrekare bir alana sahiptir. Öğrencilerimiz için bu boş salonu ‘nasıl daha işlevsel bir hale getirebiliriz?’ düşüncesi ile hareket ederek 22 bin lira bütçenin konferans salonu bütçemizi, ricamızı kırmayarak gerçekleştiren, sesimize ses veren hayırseverimiz Hüseyin Eser’e, şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim." 

Hayırsever vatandaş Hüseyin Eser’e plaketini takdim eden İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, Eser’in babasına Allah’tan rahmet dileyerek, salona yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Bu yaptığı hizmetin de diğer hayırsever vatandaşlara örnek olmasını dileyen Özcan, salonun öğrencilere ve okula hayırlı olması temennisinde bulundu.